Olympus

Поради для початківця-фотографа: як правильно вибрати дзеркальну фотокамеру?

 

1. Розмір і вага

 

В першу чергу потрібно визначитись для чого людина використовуватиме камеру. Для буднів дзеркальний фотоапарат не завжди потрібний. Він важкий і займає багато місця. Для відпустки немає необхідності купляти дорогий апарат, можна обійтись звичайною «мильницею». Тому у виборі фотокамери розмір та вага грає важливу роль. Візьміть до уваги: чим професійніше ви обирете фотокамеру, тим більше функцій вона матиме, та тим чіткіше будуть фотографії. Але, у будь-якому випадку, якщо Ви збираєтесь діставати камеру лише декілька разів на рік, чи є необхідність переплачувати за фотоапарат?

2. Марка

Сучасний ринок пропонує безліч марок фотоапаратів. Серед них Nikon, Canon, Sony, Pentax, Panasonic, Samsung, Olympus, Fujifilm. Лідерами ринку дзеркальних фотоапаратів є Canon та Nikon.

З марок дзеркальних фотокамер найкращі Nikon та Canon. Потрібно дивитись який більше подобається і краще лежить у руці. До фотоапаратів Nikon підходять майже усі існуючі об’єктиви, які випускали з самого початку. У старих об’єктивах можуть працювати не всі функції. Наприклад, замір експозиції працюватиме не на всіх камерах. Є старі об’єктиви, без вбудованого мотора, він був у камерах. Тому потрібно враховувати, що вони працюватимуть лише на більш просунутих камерах.

3. Наявність функції відеозапису

Нині всі фотоапарати мають функцію відеозапису. Але, автофокус є не на всіх, на тих, яких є, він часто фокусує слабо. Тому потрібно враховувати, що на фотокамеру зняти професійне відео досить важко.

4. Матеріал

Зазвичай корпуси для професійних зеркальних фотокамер роблять повністю із магнієвого сплаву, що зумовлює їх надійність та якість. А любительські камери Nikon виготовляють тільки на половину з цього сплаву.

5. Необхідна пам’ять

Карти пам’яті однакові для всіх фотоапаратів. Краще купувати Trancend. Вони найнадійніші. Не потрібно гнатись за великим об’ємом, достатньо на 8-16 Гб.  Цього буде досить для 4500-8700 кадрів.

6. Об’єктив

Для родинних знімків вдома вистачить «кітового» об’єктиву на 18-55 міліметрів, для зйомки віддалених предметів потрібен на 18-135 міліметрів для Canon та на 18-140 міліметрів для Nikon. У Nikon ще є на 18-135 міліметрів, він є найбільш поширеним серед «кітових» об’єктивів. По якості він такий самий, як на 18-55 міліметрів, краще брати на18-140 міліметрів. Nikon іноді продає камеру одразу з двома об’єктивами. Тоді можна придбати на 18-55 та на 55-200 міліметрів — це бюджетний варіант. Якщо брати більш дорогий, то це на 55-300 міліметрів.

Також, користуються популярністю радянські об’єктиви. Вони мають зовсім інші налаштування. Ними роблять більш «живі», м’які зображення. Ті, які роблять зараз під сучасну фототехніку, розраховані на різкість. Тому зображення будуть зовсім різні.

7. Фільтри

Бажано придбати ультрафіолетовий фільтр на об’єктив. Він захищатиме його. Для 18-135 міліметрів та більш дорогих об’єктивів потрібно придбати фільтр висвітлення. Це для того, щоб покращити зображення.

8. Спалах

Вбудований до камери зазвичай заслабкий. Щоб отримати зображення без зайвих тіней і червоних очей, потрібен додатковий зовнішній спалах. Потрібно надавати перевагу оригінальним виробникам. Зі спалахів любительського рівня на Nikon краще брати Nikon Speedlight SB-700 , для Canon — Speedlite 430EX II.

9.  Види 

Тепер, нарешті, коли Ви вже визначились, який Вам потрібен фотоапарат, давайте вирішимо, що ж Вам варто купляти. Дзеркалки діляться на камери початкового рівня, напівпрофесійні та професійні. Розглянемо їх детальніше:
Камери початкового рівня — це камери, які націлені на людей, які бажають отримати якісне фото та не заглиблюватися в тонкощі налаштування камери. Такі камери найкраще підходять людям, які не займаються фотографією професійно, але їм потрібна хороша камера для дому, сім’ї, відпочинку, подорожей, щоб камера була легкою, простою в управлінні і порівняно недорогою.

Напівпрофесійні (репортажні) — це камери, які мають розширений функціонал з великою кількістю специфічних налаштувань. Такі камери підходять любителям, яким необхідно отримати хороший потенціал для освоєння навичок фотографії, ці камери мають додатковий дисплей, вміють керувати зовнішніми спалахами та підтримують швидку синхронізацію з ними.

Професійні — це камери створені для людей, які займаються фотографією професійно, знають всі можливості камери та вміють використовувати їх на практиці. Зазвичай такі камери мають набагато кращий захищений корпус, багато додаткових функцій та підтримують більший парк об’єктивів. Ці камери не мають вбудованого спалаху та автоматичних режимів зйомки, таких як «портрет», «пейзаж», «нічна зйомка» та ін. Вони використовують дуже ємкісні акумулятори та швидкі карти пам’яті CF. Професійні камери оснащені двома додатковими дисплеями для забезпечення оперативної роботи.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of